Fasády a terasy

ÚVOD

TESAŘSKÉ PRÁCE

FASÁDY A TERASY

ZEMNÍ VRUTY

CERTIFIKÁTY

Obklady fasád

Doby, kdy jsme se dívali na zaprášené brízolitové fasády jsou naštěstí nenávratně pryč. S energetickou náročností je potřeba většinu stěn domu zateplit a zabezpečit novou fasádou. Nejčastější dva způsoby zateplení fasády:

 • KONTAKTNÍ ZATEPLOVACÍ SYSTÉM
  Kontaktní zateplovací systém se nejčastěji používá z polystyrenu na který je následně aplikována dekorativní omítka. Nevýhodou tohoto systému je malá propustnost a tím možnost vzniku plísní v objektu. Částečně lze tomuto zabránit aplikací paropropustné (většinou silikonové omítky) a použitím ztužené vaty místo polystyrénu
 • PROVĚTRANÁ FASÁDA
  Provětraná fasáda se jeví jako daleko lepší řešení. Na fasádu se připevní systém dvou dřevěných roštů, do kterých se vloží izolační vata a následně se překryje hydroizolační fólií nebo paropropustnou deskou Steiko. Pak se provede odvětrávací mezera pomocí kontralatě a nakonec povětšinou dřevěná fasáda. Výhodou tohoto systému je dokonalá paropropustnost budovy.

Naše firma se provádí dřevěné provětrané fasády jako komplet i s izolací. U domů které jsou opatřeny klasickým polystyrenovou izolací, provádíme dřevěné obložení. Toto obložení nahrazuje dekorativní omítku a používá se povětšinou jen na část domu z estetických důvodů.
Fasády nejčastěji provádíme z těchto materiálů:

 • klasické dřevo smrkové nebo modřínové terasy (český modřín nebo smrk, sibiřský modřín, cedr, bangkirai, massaranduba, IPE)
 • Thermowood

V posledních letech je kladený čím dál, tím větší důraz na stavby z přírodních materiálů. Ty to mareriály jsou jedna ekologické a také spl%nují estetické požadavky. Jeden z hlavních materiálů je v tomto směru dřevo.

Terasy

Zahradní a balkónové terasy, jsou dlouhodobě velice oblíbeným místem relaxu a odpočinku.

Naše firma se zabývá jek stavbou celých teras, tak také jen montáží samotných terasovek.

Základní dva typy teras:

 • Terasa na nosný rošt
  u tohoto typu terasy se prování betonové zemní patky (případně kovové zemní vruty) na které se následně nainstaluje dřevěný rošt, který se pokryje terasovými prkny
 • Terasa na plastové patky
  velice oblíbená varianta v podobě pastových teleskopický a pevných patek. Tyto patky je možno umístit v podstatě na jakýkoliv povrch. Trávu na zahradě, asfaltový nebo PVC pás na střeše a balkónu na beton. Vzhledem k tomu, že patky mohou být teleskopické v různých rozsazích je z nich možné také velice rychle vytvořit vodorovnou plochu, nad jakkoliv šikmým podkladem. Na hlavu patky se již přímo montuje rošt nebo pokládá dlažba.Používáme a prodáváme profesionální patky firmy Itadeco.

Terasy nejčastěji provádíme z těchto materiálů:

 • klasické dřevo smrkové nebo modřínové terasy (český modřín nebo smrk, sibiřský modřín, cedr, bangkirai, massaranduba, IPE)
 • Thermowood

Pokračujte na kapitolu
ZEMNÍ VRUTY