Project Description

RD Čeladná – dům s bazénem

RD Čeladná – dům s bazénem

Nejrozsahlejší zakázkou, co se týče různorodosti činností, pro nás byla spolupráce na stavbě rodinného domu na Čeladné.
Práce započaly již v roce 2018, kdy firma MRK stavby s.r.o., postavila hrubou stavbu domu. Dům je z jedné části z litého pohledového betonu a z druhé z porothermového zdiva. Celá stavba je pak zastřešena vodostavebním betonem.

V první fázi naší práce jsme realizovali zateplení a pokrytí střechy, ve skladbě polystyrén, mPVC krytina a zásypový pohledový kačírek. Ve střeše jsme také instalovali zateplené světlovody.

Vizuelně je stavba rodinného domu rozdělena na dvě části. Z užitné části je vnější plášt stavby (garáže a bazén) zateplen polystyrénem s dekorativní omítkou imitující pohledový beton. Obytná část domu je pak opláštěná dřevem. Naše firma realizovala veškeré dřevěné exteriérové prvky domu. Fasádu jsme zateplili minerální vlnou a obložili štípaným modřínovým šindelem alpského typu. Prováděli jsme také vizuelně velice zdařilé ostění oken z materiálu Cetris, oplechování parapetů a boxů na žaluzie. Samostatnou kapitolou pak byla venkovní kuchyně, kde jsme instalovali obklady z Cetrisu a otvírací křídla z ocelové konstrukce pokryté sibiřskými palubkami.

Palubky ze sibiřského modřínu se také používaly na všechny zářezy do domu chráněného slupkou šindelové kytiny, jako například okno s šikmým ostěním na terase nebo střešní světlík.

Vykonzolovaná střecha je podepřená ocelovým stromem. Při realizaci podhledů z modřínových fošen kladených na stojato, bylo potřeba si poradit například ze zapracováním jeho větví do podhledu.

V interiéru jsme pak prováděli dřevěné prvky v místnosti s bazénem. Zde jsme použili do bazénového prostředí vhodnější materiál Thermowood. Velkou výzvou byl podhled nad bazénem, kde jsme museli do nastojato kladených fošen zapracovat dva světelné Barrisoly. Pořadavek byl, aby okraje osvětlení byly kónické. Dále jsme z Thermowoodu montovali fasádu a terasu kolem bazénu.

V poslední fázi stavby domu jsme sestavovali terasy kolem obydlí. Největší terasa, jejíž součástí je i venkovní kuchyň, je realizovaná na zemních vrutech, na nichž jsou uloženy KVH trámy a následně položená terasa z exotického, velmi trvanlivého dřeva IPE. Terasa před bazénem je posazená na betonovýh dlaždicích a posuvná terasa, chránící vchod do podzemní části budovy, je montovaná do ocelových jeklů.

Detaily projektu

DATUM REALIZACE

září 2018 – listopad 2019

KLIENT

MRK Stavby s.r.o.

ARCHITEKT

ATX Architekti, s.r.o.

Fotogalerie